Hayrettin HACISALİHOĞLU
Hayrettin HACISALİHOĞLU

YABANCI SAYISINDAN FAYDALANMAK !..

Hayrettin HACISALİHOĞLU yazdı...

2 Kasım 2017 Saat: 01:16

Düşünüyorum da; Trabzonspor adına çok şikayetçi olduğumuz 14 yabancı hakkı aslına belki de hayırlı bir konudur. 
Bu söylemimizin nedeni yabancı oyuncuya karşı olduğumuzdan ya da bu kuralı tasvip ettiğimizden değil... Aslında içinde bulunduğu darboğaz nedeniyle Trabzonspor, İstanbul takımları kadar bu avantajdan yararlanamıyor.

Gerçi yabancı oyunculardan iyi bir kariyer planlaması ya da üst düzey Avrupa takımlarından talibi olanlar zaten Türkiye'nin ve Türk Futbolu'nun dünyadaki yeriyle itibarı nedeniyle ülkemize gelmiyorlar. Ayrıca güvenlik kaygısı, çocukların tahsili, dini ve yaşam tarzı farklılıkları, eşlerin sosyal hayattan beklentileri aşılması zor engeller de karşımıza çıkıyor...

Bu engelleri dikkate almayanlar ya miadı dolmuş, son şanslarını kullanmaya çalışan yıldızlar ya umduğunu bulamayarak hayal kırıklıkları yaşamış düşüşteki oyuncular ya da sosyal hayatlarındaki aşırılıkları nedeniyle Avrupa futbolundan dışlanan problemli tipler oluyorlar. 
Bir çok örnekte yaşadığımız gibi bu tarz futbolculardan kimseye bir hayır gelmiyor. Hayır gelmediği gibi bolca bela, sıkıntı ve problemler de yaşanıyor.

Başa dönersek, asıl neden olan ekonomik sıkıntı sebebiyle mecburen doğruya, yani altyapıya dönmek zorunda kaldığımızda ise karşımıza hırslı, iddialı, faydalı genç Yusuflar, Abdulkadirler çıkıyor. 
Bizler bu zorunlu şartlarda öze dönme konusunu mecburiyetten çıkartıp, sistemli bir şekle dönüştürüp, geliştirirsek göreceğiz ki hem ekonomik hem sportif hem de şehir bütünleşme meselelerinde ciddi oranda yol kat edeceğiz. 
* * *
Bir düşünün; tıpkı eskisi gibi Milli Takım'ın ağırlıklı bölümünü oluşturan, ülkede yeniden itibar ve sevgi kazanan Trabzonspor'u !..
Düşünün oyuncular alan değil, kendi planladığı oyuncuları satan bir büyük kulübü !...
Şehirde yetişen futbolcuların kendilerine, ailelerine ve yakınlarına yarattığı ekonomik katkı nedeniyle sevgi kaynağı haline gelmeleri, Trabzonspor'un bu sevgiden payını almış hali, bunun getirdiği güç az fayda mıdır ?
Siyasilerin kullanarak değil, ancak destek sağlayarak yararlanmaya çalışabileceği bir Trabzonspor'u kim istemez? Ya da birilerinin desteğine ihtiyaç duymayan, her geçen gün borcu azalan hatta kimbilir artıya geçen bir kulüp 
özlenmez mi ?
* * *
Şimdi söyleyin bakalım bu 14 yabancı kuralını sonuna kadar kullanan rakipler mi, yoksa bu kadar transferi yapmayan ya da mecburen yapamayan Trabzonspor mu karlı çıkar bu durumdan?

Belik o zaman gazeteler tiraj, televizyonlar reyting, başkanlar ve yöneticiler kişisel hobi tatminiyle reklamasyon sıkıntısı çekerler ama o kadar da olsun artık değil mi !...

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

EGOLARIMIZIN DEĞİL, KULÜBÜN TARAFTARI OLALIM… 13 Aralık 2017 Saat: 13:37

Hayrettin HACISALİHOĞLU yazdı...

ONUR RECEP KIVRAK.. 5 Ekim 2017 Saat: 23:50

Hayrettin HACISALİHOĞLU yazdı...

Yanlış tepki ile yanlışı savunma!.. 30 Nisan 2017 Saat: 12:32

Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor Yönetimi'ndeki son tartışmaları yorumladı

İKİ HAYATİ KONU!.. 11 Mart 2017 Saat: 17:16

Hayrettin Hacısalihoğlu yazdı....

NE GEREĞİ VARDI?... 22 Şubat 2017 Saat: 09:03

Hayrettin Hacısalihoğlu yazdı...
Tüm Yazıları