Levent TAN
Levent TAN

KUŞ ÖLÜR, SEN UÇUŞU HATIRLA!

21 Aralık 2016 Saat: 08:32

Ortaokul seviyesinde bir kompozisyon dahi kaleme alamayan, hayatını ''yazar'' olarak kazanmasına rağmen yarınlara bırakabildiği bir tek yazı bile olmayan, kendi kendiyle konuşmaktan ve bu şizofrenik halini gazete sütunlarına ''edebi bir hâl'' gibi yansıtmaktan imtina etmeyen, siyasi körlüğünün neticesinde görmeye çalıştığı hastalıklı fikirler yüzünden beyni kulaklarından akacak kadar sıvılaşmış ve hırslarıyla olan savaşını kaybederek büründüğü hezeyan halini sosyal meselelere yansıtıp yenilgisini toplumun önünde defalarca perçinlediğini idrak edemeyecek kadar aciz bazı tasallut erbabı figürler, Akyazı Stadı'na Şenol Güneş'in adının verilmesini doğru bulmamış!

Neden?

Toplumda karşılığı yokmuş... (!) Hak etmemiş... (!) Trabzonspor'a zerre minneti yokmuş... (!) Çok şey almış ama hiçbir şey vermemiş... (!) Gezi'ciymiş, paracıymış, kazağını çıkartmamış(mış)...

Yazık size...

Yıllar sonra insanlar o stadyuma gittiğinde Trabzonspor'un ruhunu, kimliğini, gücünü, felsefesini, şampiyonluklarını, Şampiyonlar Ligi'ndeki günlerini hatırlayacak!

Şenol Güneş'in gerçekçi stratejilerini, elinden geldiği kadar en iyisini yapma çabasını, kendini yetiştirmesini, çocuğu gibi özenle yetiştirdiği futbolcuları, benimsettiği dünyaya bakışı ve oynattığı futbolu hatırlayacak.

70'leri, 80'leri, 90'ları, 2000'leri, acı tatlı günleri hatırlayacak!

Türkiye'nin yarısının kulüp olarak yaşadığı sevinçlerin altında O'nun imzası var. Ülke olarak yaşanan en güzel günlerin altında O'nun imzası var. Trabzon'un yaşadığı en büyük mutlulukların, yaşayamadığı en derin adaletsizliklerin, şehirdeki en yoğun kalabalığın ve en sessiz yalnızlığın fotoğrafında O'nun imzası var!

Sizin ise gözünüz, gönlünüz, aklınız, izanınız hâlâ çirkinlik arayışında!

Tarih sizi asla affetmeyecek!

Neyse...

Sen bunlara aldırma genç kardeşim!

Ne demiş şair; ''Kuş ölür, sen uçuşu hatırla!''

Zorluktan, yokluktan, Sotka'dan bir adam çıktı ve bu kadar uçabildi. Sen daha iyi uç... Daha uzağa, daha yükseğe, daha doğruya uç!

Umudunu yitirme...

Akyazı'ya bak ve daha büyük sevinçler, daha büyük gururlar, daha büyük başarılar için kanatlan!

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
KARAÇUKURLU 21.12.2016 14:30
EVLAT TAN.. BURADA AMAÇ ÖNEMLİ!!!!
 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

İTİBAR! 7 Aralık 2016 Saat: 17:37

KİNTSUGİ! 28 Kasım 2016 Saat: 15:23

RÜZGAR! 8 Kasım 2016 Saat: 12:50

ÇOK İYİ İSTATİSTİKLER VAR! 19 Ekim 2016 Saat: 12:19

İŞ İNADA BİNDİYSE!.. 14 Ekim 2016 Saat: 15:27

Tüm Yazıları