Basını yalnız bırakmadılar

CHP İl Kadın Kolları ve Ortahisar Belediyesi Kent Konseyi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundular.

11 Ocak 2017 Saat: 20:05
Basını yalnız bırakmadılar
Basını yalnız bırakmadılar

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hava Türkmen Olcayto ve il yöneticilerinin gerçekleştirdiği ziyarette Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut ve Yönetim Kurulu hazır bulundular.

Ziyarette konuşan Başkan Turgut, “10 Ocak tarihi gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren, ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gündür. Bizler kamu adına görev yapan insanlarız. Gazetecilik mesleğini layıkıyla yerine getirmeye çalışan meslektaşlarımızın yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi, sosyal haklardan azami seviyede yararlanma ihtiyaçlarının takip edilmesi bizlerin asli görevleri arasındadır” ifadelerini kullandı.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hava Türken Olcayto ise konuşmasında, demokrasinin en önemli unsurlarından birinin basın özgürlüğü olduğunu herkesin çok iyi bildiğini kaydederek, tarafsız ve objektif olarak haber vermenin önemine değindi.

"TRABZON BASINI SİZLERLE AYRI GÜÇ KAZANIYOR"

Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız ile ve beraberindeki Yürütme Kurulu üyeleri de Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler. Başkan Yusuf Turgut gazeteciliğin, fedakarlık isteyen, koşulları ağır ama bir o kadar da kutsal bir meslek olduğunu kaydederek, “Kamuoyunun daima doğru ve hızlı bir şekilde bilgi sahibi olma hakkı için emek veren meslektaşlarımız, içinde bulundukları şartların ve koşulların tüm ağırlığına rağmen büyük özveriyle görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Köklü bir geçmişe sahip olan Trabzon basını, her alanda içinden yetişen ve yetişmeye devam eden gazetecileriyle Türk medyasının sayılı merkezlerinden biri konumundadır. Ziyaretiniz bizleri memnun etti. Sizlere de yeni seçildiğiniz görevinizde başarılar dileriz” dedi.

Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız da, “İyi ki varsınız. Trabzon basını sizlerle ayrı bir güç kazanıyor. İnsanların ihtiyacı olan bilgi aktarımını sağlamakla mükellef olan değerli kişilersiniz. Yapmış olduğunuz iş kamu hizmetidir” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Trabzonspor'da neler oluyor...

Trabzonspor'da neler oluyor...

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız