Basketbolda Levent Erkuloğlu sesleri!..

Trabzonspor Basket'in geleceğine nasıl yön verileceği konusunda henüz kulüp cephesinden net bir tavır ve açıklama gelmemesi eleştiriliyor.

18 Haziran 2017 Saat: 13:28
Basketbolda Levent Erkuloğlu sesleri!..
Basketbolda Levent Erkuloğlu sesleri!..

Sponsorluk anlamında bir takım arayışlar olduğu kamuoyuna yansısa da bunlarla ilgili somut bir gelişme yaşanmadı. Yaşanan gelişmeler basketbolseverleri endişelendirirken Levent Erkuloğlu ismi başkanlık için ön plana çıktı.

Trabzonspor Basketbol'un eski yöneticisi Bora Numanoğlu "TS Basketbol geleceğini bu şekilde inşa edemez. İlk önce bir basketbol kulübü olacağız, deneme yanılma kulübü değil" diyerek endişelerini dile getirirken özellikle ekonomik sorunlar dağ gibi büyüdü.

SPONSORLUK HAYALLERİ

Bir süre önceMuharrem Usta ile Sani Şener'in sponsorluk görüşmesinden rahatsız olan Abiş Hopikoğlu ve yakın çevresi şu ana kadar farklı bir alternatif üretemediler. TAV'ın zaten basketbola verdiği sponsor desteğinin daha da büyümesini yönetimi elinden kaçırma sebebi olarak gören Hopikoğlu, farklı sponsor bulmak için Muharrem Usta'dan yetki alsa da bunu başaramadı. Önce Efes, ardından Telekom isimlerinin gündeme getirilmelerine rağmen bunların he ikisi de hayalden öteye geçemedi.

KONGRE ŞART OLDU!

Sezonu kıl payı kümede kalarak kapatan Trabzonspor Basketbol için yaşanan bu olumsuz gelişmeler kongrenin şart olduğu yorumlarına ağırlık kazandırdı.

Takımın, kulüp bünyesine katılmayacağı kesinleşirken, Muharrem Usta'nın planının sponsorluk işini çözdükten sonra sponsorla entegre olabilecek bir başkan bulmak ve yeni yönetimle kendi üzerindeki yükü hafifletmek olduğu konuşuluyor. Bu değerlendirmeler basketbolun sezona kongre yaparak başlayacağı yorumlarını güçlendiriyor.

HOPİKOĞLU BIRAKIRSA KORKUSU!...

Hopikoğlu'na destek veren çevreler ise bu ismin bırakması halinde Trabzonspor Basket'in ortada kalacağı fikrini gündeme taşıyarak kamuoyu oluşturmaya ve süreci Başkan'ı lehine çevirmeye çalışıyorlar.

Basketbolun yönetim tarzından memnun olmayan kesim ise bunun kulüpte var olan sorunların daha da büyümesi anlamına geleceğini savunuyorlar.

LEVENT ERKULOĞLU GÜVENCESİ

Bu belirsizlik ortamında eski bir basketbolcu olan ve Trabzonspor'un gerek A Takımı'nda gerekse de basketbol branşında yöneticilik yapan Levent Erkuloğlu'nun ismi ön plana çıktı.

Muharrem Usta'nın Abiş Hopikoğlu'na kaynak bulma konusunda verdiği sürenin dolmasına rağmen olumlu bir adım gelmemesi şartları daha da içinden çıkılmaz bir duruma taşıdı.

Usta ile Hopikoğlu'nun yol haritasının netleşmesinin ardından ortaya çıkacak tabloya göre hareket etmeyi planlayan Erkuloğlu, "İçeride dışarıda olmak önemli değil. Biz her zaman basketbolun yanındayız" ifadelerini kullanıyor...

Yeni sezon öncesi ekonomik sebepler nedeniyle gerek takım oluşturmakta gerekse de teknik adam belirlemede sorunlar yaşayan Trabzonspor Basket'in zaman geçirmeden belirleyeceği yol haritası merakla bekleniyor.

TrabzonAjans.com

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız