Haydar Baş'tan belgeli yanıt!..

BTP Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş’ın “Hoşgeldin Atatürk” kitabında Mustafa Kemal Atatürk'ün soykütüğü hakkında çarpıcı detaylar yer aldı.

27 Kasım 2017 Saat: 15:33
Haydar Baş'tan belgeli yanıt!..
Haydar Baş'tan belgeli yanıt!..
Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Prof. Dr. Haydar Baş’ın son kitabı “Hoşgeldin Atatürk”, bazı çevrelerde son dönemde çirkin iftiraların hedefi haline getirilen Mustafa Kemal Atatürk ve ailesi hakkında çarpıcı iddialar içeriyor.
 Atatürk ve ailesi hakkında hiç duyulmadık ve konuşulmadık sözlere yer veren Prof. Baş’ın kitabı Atatürk’e hakaret edenlere ve 'dinsiz' diyenlere cevap niteliği de taşıyor. Kitabında Atatürk’ün ailesinden sıkça söz eden Prof. Haydar Baş, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'a dil uzatanlara da yanıt veriyor.
Prof. Baş; “hakkında olmadık iftiralar atılan Zübeyde Hanım’ın hem anne hem de baba tarafından çok özel bir soya sahip olduğunu belirterek, "Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nde yer alan Nüfus Defterleri, Temettuat Defterleri ve diğer birçok belge ile ispat edebiliyoruz. Zübeyde Hanım'ın sahip olduğu soy, Selanik’in en eski ve en itibarlı ailelerinden bir tanesidir. Öyle ki, Zübeyde Hanım’ın sülalesi 'Sofuzadeler' ve 'Nakibzadeler' olarak nam salmıştır. Bu iki ifadeden 'Sofuzadeler', ailenin bölgenin en dindar ve saygın ailelerinden olması hasebiyle verilmiştir. Ancak “Nakibzade” unvanı oldukça önemlidir. Bu unvan, Osmanlı Devleti’nde sadece 'Nakibüleşraflık' yapmış ailelere verilen özel bir unvandır.” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Osiris Eldridge'e tehdit mesajı!

Osiris Eldridge'e tehdit mesajı!

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız