İran'la turizm seferberliği!..

rtadoğu Turizm Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) ve Türk Hava Yolları işbirliği ile İran’dan gelen heyet, Trabzon’da ve bölgede turizmin canlanması için temaslarda bulundu.

18 Haziran 2017 Saat: 10:34
İran'la turizm seferberliği!..
İran'la turizm seferberliği!..

Tebriz, Shiraz ve Ahvaz bölgelerinin önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri ve gazetecilerden oluşan 20 kişilik heyet, Trabzon’la İran arasında turizmin canlanması için bir dizi görüşmeler yaptı.

Turistik inceleme gezisi kapsamında gelen heyet, Trabzon Valiliği’ni ziyaret etti, Vali Yücel Yavuz ile görüştü. Valilik Toplantı Salonu’nda İran heyetini kabul eden Vali Yücel Yavuz, Trabzon'un gerek doğası, gerekse medeniyet mirası açısından büyük bir zenginliğe sahip bir il olduğunu belirterek, heyetten şehri gezerek daha iyi tanımalarını istedi. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Vali Yavuz şunları söyledi:

Bu organizasyonu önemsiyoruz. Özellikle Körfez ülkeleri arasındaki ilişki dikkate alındığında komşu İran’la yapılan turizm çalışmasının önemli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Bu görüşmeler sonrası iki ülke arasındaki turizm hareketlerinin daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum. Önümüzdeki süreçte THY nın Trabzon’dan İran’a charter seferleri koyma yönünde çalışmalar yapması sevindirici. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Trabzon’da olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren İranlı seyahat acenteleri yetkilileri de,  seyahatin çok güzel sonuçlara ulaşacağını ifade ederek heyeti kabullerinden dolayı Vali Yavuz’a teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız