Lokantacılar isyan etti!..

Lokantacılar yemek kartı veren firmalara karşı yasal yollardan girişim başlattı.

1 Aralık 2017 Saat: 15:21
Lokantacılar isyan etti!..
Lokantacılar isyan etti!..

Trabzon Lokantacılar Esnaf Odası odaya bağlı üyelerin menfaatleri yönünde ve mağduriyetlerinin giderilmesi gerekçesiyle Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile iş birliği içinde başlattığımız, yemek kartı hizmeti veren şirketlere dava açıldığını açıkladı.

Oda Başkanı Hüseyin Er, Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş , SODEXO Motivasyon Çözümleri A.Ş , EDERNED Kurumsal Çözümler A.Ş. ve SET Kurumsal A.Ş'nden şikayetçi olduklarını belierete, "Ödeme sürelerinin tekrar düzenlenmesi, komisyon,  hizmet bedeli, depozito, bakım gider, aylık sigorta bedellerinin düşürülmesi gibi konularda  Genel İşlem Koşullarının düzenlemesi adına çalışmamız mahkeme yoluyla başlamış ve süreç bizzat tarafımdan takip edilerek devam etmektedir" dedi.

Er, "Yapılan sözleşmelerde sözleşmeyi düzenleyen tarafın karşı tarafa yüklediği koşullar hakkında açıkça bilgi verip, içeriğini öğrenme imkanı sağlamasına karşın karşı tarafın bu koşulları kabul etmesi gerekir.  Ancak bu şirketler sözleşmeleri ucu açık, her yöne çekilebilecek bir maddeyle üyelerimize sunup ağır yükümlülükler altına sokmuştur. Bu nedenle öncelikle bu konuda çözüm arayışına gidilerek düzenleme yapılmasını talep etmekteyiz. Ayrıca, Yemek kartı hizmeti veren şirketlerin ödeme günlerini ve komisyon oranlarını aralarında anlaşarak belirlediği mahkeme kararı ile sabit görülmektedir. Yemek kartı şirketlerinin esnafımızın zararına olacak şekilde, komisyon oranları belirlediği ve bu şekilde esnafımızı maddi zarara uğrattığı da görülmektedir. Değerli üyelerimizin menfaatine uygun şekilde sonuçlanması için konuyla ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup, süreç hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Osiris Eldridge'e tehdit mesajı!

Osiris Eldridge'e tehdit mesajı!

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız