Samsun'da tarım fuarı

Samsun Tarım Fuarı büyük ilgi görüyor.

28 Eylül 2017 Saat: 07:59
Samsun'da tarım fuarı
Samsun'da tarım fuarı

Yaş sebze meyve ve bakliyat üretiminde Türkiye’nin önemli stratejik noktalarından biri olan Samsun, AB ülkelerine ve Rusya’ya ihracat yapıyor. Ovaları, yaylaları ve bereketli toprakları ile tarım sektörünün önemli ihracat kapılarından biri olan Samsun'da açılan tarım fuarı büyük ilgi görüyor. 1 Ekim'e kadar açık olacak fuara, Bafra bu yıl onur konuğu olarak katılıyor.

 

TÜYAP tarafından T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan 3. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam ediyor.

 

Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akını

Yurt içi ve yurt dışından fuara binlerce ziyaretçi geldiğini kaydeden TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Fuarlarımızda sektör temsilcileri ile ilgilileri bir araya getirerek bölgenin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Başta Samsun olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından gelecek olan ziyaretçilerimiz; sektördeki son gelişmeleri ve teknolojileri incelemenin yanı sıra yeni iş birlikteliklerine de imza atabilecek” diye konuştu.

Yükselen bir grafik gösteren 3. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın geçen yıla göre 2 kat daha fazla yabancı ziyaretçi ağırlandığına değinen Alagöz; "Yurt dışı ofislerimiz kanalıyla yapılan etkili tanıtımlar ile İran, Gürcistan, KKTC ve Azerbaycan’dan 211 yabancı profesyonel ziyaretçi getiriyoruz. Yabancı ziyaretçilerimiz ve katılımcı firmalarımıza görüşme ortamı hazırlayarak önemli ticari anlaşmaların gerçekleşmesine de vesile oluyoruz" dedi.

 

Bafra “Onur Konuğu” 

Fuarın bu yılki Onur Konuğu’nun ise Bafra olduğunu söyleyen Alagöz; “Fuarımızda Bafra’ya özgü ürünlerin de sergileneceği özel bir alan var. Bu özel çalışma için bize destek olan Bafra Kaymakamlığı'na, Bafra Belediye Başkanlığı'na, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası'na, Bafra Ticaret Borsası'na, Bafra Ziraat Odası Başkanlığı'na ve tarım birliklerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Fuar’da tarım sektörüne ilişkin konferansların da verildiğini duyuran Alagöz; “Fuarımızda, alanında uzman akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcileri bölge için önem arz eden konularda seminerler veriyor. Fındık başta olmak üzere hayvancılık, girişimcilik, iyi tarım uygulamaları ve sebzecilik gibi konularda eğitimler sunuluyor” diye konuştu.

 

Girişin ücretsiz olduğu 3. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 10.00 - 20.00, 1 Ekim 2017 günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Sabah 10’dan akşam 18.00’e kadar 2 saat ara ile Cumhuriyet Meydanı’ndan da fuar alanına servisler kalkıyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
PFDK yine boş geçmedi

PFDK yine boş geçmedi

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız