Sınırı aştılar, yayladan Batum'a ulaştılar

İlk kez havuzla tanışıp yüzme öğrenen çocuklar, şimdi de yurt dışına açıldı.

12 Haziran 2017 Saat: 16:57
Sınırı aştılar, yayladan Batum'a ulaştılar
Sınırı aştılar, yayladan Batum'a ulaştılar

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir süre önce başlatılan ‘Yaylanın Çocukları Havuzla Buluşuyor’  projesi kapsamında Tonya İlçesine bağlı Hoşarlı Köyündeki ilkokul öğrencileri unutamayacakları ve kişisel gelişimlerine de çok katkı sağlayan bir eğitim-öğretim dönemini geride bıraktı. Hayatlarında ilk kez havuzla tanışan çocuklar, son olarak sınırları aştı, Batum’a gezi yaptı.

İl Müdürlüğünün, Tonya Kaymakamlığı ve Belediyesinin destekleriyle geçen yıl başlattığı proje kapsamında, daha önce hiç havuz görmemiş olan Hoşarlı İlkokulu öğrencileri, Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzuna getirilmeye başlanmıştı.  Havuzla tanışıp yüzme öğrenen ve en önemlisi bu etkinlik sonrası kendilerini daha iyi ifade etmeye başlayıp özgüven kazanan yaylanın çocukları, şimdi de yurt dışına açıldı.

Trabzon Valiliği ile Batum Başkonsolosluğu arasında imzalanan ‘Sınırları Aşıyoruz’ projesi kapsamındaki protokolle öğrenciler, Batum’a gitti. Tarihi ve kültürel yerleri gezip buradaki Türk okulunu ziyaret eden öğrenciler, iki gün boyunca doyasıya eğlendi.

İl Müdürü Birdal Öztürk, “Bu etkinliklerin ardından çocuklarımızdaki gözle görülür kişisel gelişim en güzel sonuç. Etkinlikler artarak sürecek” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız