Sis Dağı kaçağa teslim...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yaylalardaki kaçak ve çarpık yapılaşmalara karşı önlem alın’ talimatına rağmen Trabzon ile birlikte Gümüşhane ve Giresun’un ortak kullandığı Sisdağı Yaylası’nda yüzlerce evin kaçak

12 Haziran 2017 Saat: 15:49
Sis Dağı kaçağa teslim...
Sis Dağı kaçağa teslim...

Sisdağı Kayasis bölgesinde yapılan kaçak yapılaşmaların önüne geçmek için vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti. 

HAYRETTİN ÇİÇEK İTİRAF ETTİ

Sisdağı Kayasis mevkiinin bağlı olduğu Giresun Çalışköyü Muhtarı Hayrettin Çiçek de kaçak yapılaşma olduğunu itiraf ederek, “Bugün yüzlerce ev orada gayri yasal yollarla yapılıyor. Bu evler yapılırken ev sahipleri köyün ihtiyacı olan elektrik veya su masraflarını karşılıyor. Biz de kendilerine uygun yer gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

HER GÜN YER AÇILIYOR

Trabzon, Giresun ve Gümüşhane’nin ortak kullandığı Sisdağı Yaylası’nda kaçak ve çarpık yapılaşmaların tüm uyarılara rağmen devam ettiği ortaya çıktı. Her gün bir ev yerinin açıldığı yaylada hem doğanın yapısı bozuluyor hem de bu bölgeye gelen turist sayısı her geçen gün azalmaya başlıyor. Yetkililerin önlem almaması ise vatandaşları isyan ettiriyor. 

GECEKONDUYA DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra bölgedeki valilerin, ‘Yaylalardaki kaçak ve çarpık yapılaşmalara karşı önlem alın’ talimatına kimsenin uymadığını belirten vatandaşlar ise, “Yaylalar resmen gecekondu haline döndü. Böyle giderse temiz hava almak için çıktığımız yaylalarda maalesef böyle bir imkanımız kalmayacak” şeklinde konuştular.

Kemal BEKTAŞ - Karadeniz

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Trabzonspor'da neler oluyor...

Trabzonspor'da neler oluyor...

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız