Turizmde Katar korkusu!..

Karadeniz bölgesinde Trabzon başta olmak üzere Rize, Giresun, Ordu ve Samsun illerinde Arap turistlere yönelik çok ciddi yatırımlar yapıldı.

10 Haziran 2017 Saat: 13:09
Turizmde Katar korkusu!..
Turizmde Katar korkusu!..

Oteller, Bungolov evler, oto kiralama firmaları kuruldu ve kalıcı olanlar da evler satın aldı. Ancak hiç beklenmedik gelişmeler bu pazarı tehdit eder hale geldi. ABD Başkanı Tramp’ın Körfez ülkelerini ziyareti sırasında Katar’ın Suudiler gibi cömert davranmaması ve silah almayacaklarını açıklaması Katar’ı hedef yaptı.

Dengeli Gidilmeli

Bir anda 8 Arap ülkesi Katar’a teröre destek verdiği iddiasıyla tavır aldı ve tecrit ettiler. Türkiye ise tavrını gerekirse asker de göndererek net koydu. Katar Emirinin Osmanlı torunu olması da bu baskılarda bir etken olarak değerlendirilirken, Türkiye’nin Katar’dan yana tavır alması üzerine diğer Arap ülkelerinin yöneticilerinin vatandaşlarını farklı ülkelere yönlendirmeleri endişesi doğdu.

Esnaf için felaket olur

Diğer Arap mülklerinden gelen turist sayısının Katar’dan gelen turist sayısından fazla olması Trabzon’da turizmi etkileyecek. Türkiye'nin hem Suudi Arabistan ile hem de Katar ile ilişkilerini iyi tutması ve dengeli davranması gerektiği vurgulandı.

Atakan TOK - TAKA

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

Basketbolda yine hüsran: 105 - 113

 

Trabzon Ajans Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız